jump to navigation

Instalacja Ruby on Rails w środowisku Windows 28 marca, 2009

Posted by artiko in : Software, Web, Windows , trackback

Instalacja Ruby oraz Rails w środowisku Windows jest równie prosta, jak w środowisku Linux i MacOS. Wymaga jedynie kilku kroków opisanych poniżej:

W tym momencie mamy już zainstalowany i działający framework Rails. Możemy sprawdzić, jego działanie możemy utworzyć sobie folder do celów testowych (na przykład C:\railsApp), w wierszu poleceń przejść do niego i wywołać komendę:
rails testApp
następnie przejść do utworzonego katalogu testApp i wpisać
ruby script/server .
Teraz już możemy otworzyć przeglądarkę i wpisać adres http://localhost:3000/. Jeśli wszystko poszło dobrze powinniśmy zobaczyć stronę domową nowego projektu.

Comments»

1. Instalacja Redmine w środowisku Windows « Everything – Computer Guy's Blog - 29 stycznia 2010

[…] Instalacja Redmine w środowisku Windows 30 Marzec 2009 Posted by artiko in Software, Web, Windows. Tags: Redmine, Ruby on Rails, Software, Windows trackback Ze względu na potrzeby projektu w tym tygodniu stanąłem przed, jak się później okazało prostym, zadaniem instalacji Redmine na maszynie z Windows XP Professional. Redmine to webowa aplikacja wspomagająca zarządzanie projektem, komunikację zespołu, tworzenie wiki, logowanie czasu pracy, integrację z repozytorium i kilka innych pożytecznych rzeczy. Jest napisana w frameworku Rubby on Rails, w związku z tym aby ją uruchomić musimy go mieć zainstalowanego na maszynie. Jeśli jeszcze tego nie mamy polecam postąpienie według tego opisu. […]


*