jump to navigation

Thunderbird 2.0.0.22 i niedziałający Wyślij do -> Adresat poczty 1 lipca, 2009

Posted by artiko in : Software , trackback

Po aktualizacji programu Thunderbird do najnowszej wersji 2.0.0.22 zauważyłem, że zniknęło mi powiązanie do tego programu przy wysyłaniu maili z menu kontekstowego w sposób Wyślij do -> Adresat poczty.
Sposób naprawy jest następujący (w Windows Vista): Programy domyślne z Menu start -> Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne -> rozwijamy dział Niestandardowa, w Wybierz domyślny program poczty e-mail zaznaczamy Mozilla Thunderbird i klikamy OK. Powinno działać od razu.
WAŻNE: działa również z Windows 7.

EDIT:
Metoda 2: Programy domyślne -> Ustaw programy domyślne -> wybieramy Thunderbird i klikamy Wybierz ustawienia domyślne dla tego programu, po czym zaznaczamy MAILTO.

P.S. Screeny wykonanych przeze mnie operacji

Metoda 1:

null
null
null

Metoda 2:

null
null
null

Comments»

1. Piotr - 11 września 2009

Sprawdziłem- Twój przepis nie sprawdza się. Dalej nie mam „Wyślij do ->adresat”, ale wiem, że można bo miałem, ale prawdopodobnie coś się porobiło w rejestrze, a z cudami techniki w rodzaju Right Click Configurator też jakoś nie wychodzi. Wydaje mi się, że nie ma prostego rozwiązania tego problemu, dlatego potrzebna jest instrukcja krok-po-kroku, albo jeszcze lepiej własciwa wtyczka do TB 2.0

2. artiko - 11 września 2009

Sposób który opisałem odnalazłem metodą prób i błędów, działał dla mojego przypadku -> straciłem dowiązanie zaraz po instalacji wspomnianej wersji TB. Nie zmieniałem nic w rejestrze, ale zgadzam się, że dowiązanie mogło zniknąć, bo instalator nie zmienił odpowiednich wpisów w rejestrze. Wtyczkę uważam za niepotrzebną. Dodam jeszcze, że przy upgradzie do 2.0.0.23 nie miałem takich problemów. Na prośbę dodaję do posta screeny kolejnych operacji przeze mnie wykonanych.

3. Piotr - 12 września 2009

Bardzo dziękuję …,ale nie działa, te opisane przez Ciebie metody testowałem, zanim napisałem poprzedniego maila-bez rezultatu. Jednak chyba coś u mnie nie tak z rejestrem.Right Click Configurator prawdopodobnie jest w stanie zaradzić temu, ale nie umiem wyznaczyć ścieżki do : TB->Napisz – Tworzenie z dodanym, określonym np.JPEG ,jako załącznikiem. Czyli tak jak w MS outlook. W tej chwili jestem w stanie pod prawym, w „wyślij do” umieścić TB, ale po kliknięciu w ukazującą się ikonkę, po prostu pojawia się TB, a przecież nie o to chodzi. Pozdrawiam

4. artiko - 13 września 2009

W takim razie mogę jeszcze jedynie pomóc podając wartości z mojego rejestru:
[HKEY_CLASSES_ROOT\mailto]
(Domyślna)="URL:MailTo Protocol"
"EditFlags"=dword:2
"FriendlyTypeName"="@%ProgramFiles%\Windows Mail\winmail.exe,-211"
"URL Protocol"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\mailto\DefaultIcon]
(Domyślna)="C:\Program Files (x86)\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe,0"

[HKEY_CLASSES_ROOT\mailto\shell]
(Domyślna)=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\mailto\shell\open]
(Domyślna)=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\mailto\shell\open\command]
(Domyślna)="C:\Program Files (x86)\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe" -osint -compose "%1"

5. Piotr - 13 września 2009

Dziękuję uprzejmie – zaraz to sprawdzę


*